هواساز هایژنیک از تبلیغات تا واقعیت

ادامه دارد

سلام 

چند سالی است که هواسازهای به اصطلاح هایژنیک دست آویزی شده است تا مدعیان زیادی وارد عرصه ساخت هواساز برای صنایع اتاق تمیز بشوند.

هواسازهایی که نام های عجیبی چون آنتی باکتریال، هواساز تمیز، هواساز کلین روم، هواساز بهداشتی و .. نام هایی از این دست را یدک می کشند

هواسازهایی که با شگردهای تبلیغاتی و نادرست سر از پروژه های حساس درآورده اند و پروژه های زیادی را با شکست مواجه کردند

با یک جستجوی ساده کلمه هواساز هایژنیک در اینترنت به شرکتهای زیادی بر میخوریم که مدعی ساخت این نوع هواساز هستند. هواسازهایی که با این تعابیر توصیف می شوند:

- هواسازی با ورقه اخلی استیل 

- آنتی باکتریال 

- مجهز به فیلتر هپا و اولپا

- با گوشه های داخلی کرو شده 

- هواساز با استاندارد بالا 

- پرهیز از زوایای تند و تیز

- دارای ایزولاسیون قوی 

و ...

 


آیا واقعا در همه جای دنیا این طور دستگاه فروخته می شود؟

آیا واقعا صداقت فروش یا توانایی فنی مهندسی ما در همین حد است که با کلمات بازی کنیم و بدون هیچ ارجاع استانداردی و معتبر برای خودمان باب جدیدی باز کنیم؟

آیا تا به حال به فکرتان رسیده که کاتالوگ شرکتهای بزرگ سازنده هواساز و شرکتهای فعال در حوزه های خاص را ببینید و با محصولات خودتان مقایسه کنید؟

آیا تا به حال به خودتان زحمت داده اید که دنبال استانداردی برای دستگاه و اطلاعاتان باشید تا حداقل پیشرفتی نسبت به قبل داشته باشید؟

روی دیگر صحبتم با کارفرمایان و تیم های فنی و مهندسی و کسانی است که  به نوعی خریدار محسوب می شوند.

چرا بدون مطالعه و تحقیق و صرفا بر پایه حرفهای شرکت های سازنده تن به خرید دستگاههای فاقد استاندارد می دهید. دستگاههایی که با قیمتهایی به مراتی بیشتر از هواسازهای معمولی به شما فروخته میشود و عملا کارآیی درستی ندارند.

  
نویسنده : حامد پیمان خواه/ Hamed Peymankhah ; ساعت ٤:۳٠ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩۱/٤/٢٤